0212 266 68 18 Sichuan Airlines Türkiye Direkt Satış Ofisi telefon numarasından ulaşarak, ya da iletişim formunu kullanarak uçak bileti taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

“Passenger Name Record” olarak bilinen PNR, satın aldığınız uçak biletinin, sistemdeki kaydını görebileceğiniz isim kaydıdır. Bazen, 1 PNR numarası, birden fazla kişiye ait olabilir. Mesela, 3-4 kişi birlikte bilet satın almışsanız, tek 1 PNR numarası ile bu 3-4 kişinin bilgilerine ulaşılabilir.

Özellikle Check-in işlemi yapmadan önce, bu PNR numarası ile check-in işleminizi yapabilirsiniz. Ama Uçak Bileti Numarası, tek yaratılır.

Online check-in, uçuştan önce koltuğunuzu seçtiğiniz aşamadır. Uçak bileti alındığı zaman koltuk numarası yazmaz, uçuşunuza 24-48 saat kala seyahat edeceğiniz koltuğu seçme bölümü online olarak açılır, koltuğunuzu seçer ve hangi koltukta seyahat edeceğinizi önceden belirlemiş olursunuz.

Satın alınan bilet üzerinde isim değişikliği yapılamamaktadır. Kimlik bilgileriniz ile uçak biletinizin üzerinde yazan bilgiler ile uyuşmaması durumunda yetkililerin sizi uçağa almama hakları vardır, bu sebeple bilet satın alırken isminizi doğru yazmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Kendi adınıza aldığınız bileti başkasına devretmeniz mümkün değildir. Seyahatinizi gerçekleştiremeyeceğiniz durumlarda bizimle iletişime geçiniz.

  1. Kimlik ya da kimlik yerine geçen resmi belge.
  2. Pasaport – Vize.
  3. Yurtdışı çıkış pulu.

Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulaması vardır. Hususi pasaport (yeşil pasaport), hizmet pasaport (gri pasaport) ve diplomatik pasaporta (siyah pasaport) sahip Türk vatandaşları ise vize uygulamasına tabi değildir ve Çin’e her girişlerinde maksimum 30 gün Çin’de kalabilmektedirler.

24 saatten az süre ile havaalanında transit olarak kalacaksanız, transit vizeye ihtiyacınız yoktur. (Yani Çin aktarmalı uçuşunuzun arasında 24 saatten az bir süre var ise.) Bu süre zarfında diğer uçuşunuzun aynı terminalde olması, terminal değiştirmek için ülkeye giriş yapmamanız gereklidir.

Çin vizesi başvurularınızı İstanbul Başkonsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm Türkiye genelindeki illerden alınan pasaportların Çin vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapabilirsiniz.

Belediye barkodlu davetiyeniz Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben gelmiş ise Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerinden gerçekleştireceğiniz başvurularınızı Çin vize acentemiz Haisia Tour üzerinden yapabilirsiniz.

Çin vizesi başvurusu için gerekli belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

0212 266 68 18 numaramızdan bizlere ulaşarak tarafınıza gerekli belgelerin iletilmesini isteyebilirsiniz.

Çin vize başvuruları randevuya gidilip, parmak izi verildiği gün itibari ile 7 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Şubat 2016 tarihinden bu yana bireysel turistik Çin vizesi başvuruları durdurulmuştur.

Turistik amaçlı seyahat edecekseniz grup vizesi ile başvuru yapabilirsiniz.

Yapacağınız ilk Çin vizesi başvurusunda parmak izi vermeniz gereklidir ve parmak izi verilen tarihten itibaren 5 yıl süre ile geçerli olmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne turistik amaçla gidecek Türk vatandaşlarının bireysel olarak yani tek başlarına vize başvurusu kabul edilmemektedir. Çin’e turistik olarak gidebilmek için, en az 5 ‘er kişilik turistik gruplara dahil olmanız gerekmektedir. Ya da 5 kişilik turistik grubunuzu kendiniz oluşturarak bizlere vize başvurunuz için müracaat edebilirsiniz.

Yıllara bakmaksızın daha önce Çin ülkesine en az 3 girişi olan kişiler, şirket davetiyesi ile ticari vize başvurusu yapabilirler.

Yıllara bakmaksızın Çin’e giriş sayıları 3’ten az olan kişilerin ticari vize başvurusu yapabilmeleri için belediye onaylı davetiye ile müracaat etmeleri gerekmektedir.